zijeme-podle-toho-cemu-verime

Žijeme podle toho, čemu věříme

Napadlo Vás někdy, že někomu radit je jako házet hrách na stěnu? Nebo Vám bylo v dobré víře porazeno stejně jste si to udělala po svém? A nebo jste četla mnoho rad, návodů anebo tipů jak být šťastná, bohatá a úspěšná, jak mít perfektní vztah a nebo, nedej Bože, se mít ráda?

Zamýšlela jste se nad tím jak je to možné, že když existuje tolik knih, článků, videí, poradců a možností, proč nejsme tedy všechny šťastné, úspěšné a bohaté a neprožíváme nebetyčnou lásku?

Já jsem se zamýšlela a přišla jsem na jednu zásadní věc.

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]Žijeme podle toho, čemu věříme. Všechny tyto chytrosti vychází z toho co máme dělat. Co dělat pro to, aby se naše situace změnila. Bez poznání našeho vnitřního nastavení.[/highlight]

Náš život, situace, které zažíváme, přesně odpovídají tomu, jak smýšlíme, čemu věříme, co považujeme za svoji pravdu, co jsme přijali za naši pravdu.

Uvedu pár příkladů, aby bylo jasné, o co běží.  Pokud si o sobě myslím, že nejsem dost dobrá, mohu se i stavět na hlavu, budu úspěšná, budu chválena, budu uznávána? NE!

Pokud si myslím, že si nic nezasloužím, bude se mi dařit, budu mít všeho dostatek? NE!

Pokud jsem vyrůstala v rodině, kde ženy neměly žádné uznání a byly považovány za méněcenné, budu se cítit jako plnohodnotná žena? NE!

Pokud jsem se jako dítě cítila nemilována, nerespektována a nebyly vyslyšeny mé potřeby, budu prožívat láskyplný vztah? NE!

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]Z toho vyplývá, že náš život, naše realita všedního dne zrcadlí naše vnitřní smýšlení, naše vzorce myšlení a chování.[/highlight]

Můžete namítnout, že se máte ráda a myslíte na sebe a o sobě velmi pěkně. Ano, jako dospělá a rozumná žena ano. Tak pak nemáte žádný „problém“, ale proč čtete tyto řádky?

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]Je nutné si uvědomit, že náš mozek má tato tvrzení na úrovní vědomí. A ta má sílu jednoho koně. Avšak pravdu o nás jsme si utvořili jako děti, do zhruba pěti let,  je uložena v podvědomí a má sílu tisíce koní.[/highlight]

V praxi to vypadá tak, že přijde žena, která se tváří velmi sebejistě, nicméně na čele má napsáno, cítím se bezcenná. A v tu ránu s ní všichni jednají jako s kouskem hadérku, protože „jsem bezcenná“ má mnohem větší hodnotu, tato energie je mnohem silnější, vychází z podvědomí a má fakt sílu jako tisíce koní.

Cítíte ten nesoulad? Už je Vám jasné, proč se stále dostáváte do těch samých situací.

Ptáte se co s tím dělat?

Sladit svoje energie. Důkladným sebepoznáním jaké jsou má vnitřní nastavení, co si o sobě myslím, jak se cítím, jak reaguji, co mě zraňuje, jak se chovám v určitých situacích. Jaké jsou rodinné tradice, co se u nás doma říkalo o ženách, o práci, o lásce, o manželství, o úspěchu.

Při práci s klientkou, která se v práci mohla přetrhnout, neustále byla všude, dělala za tři. Uznání nikde. Spíše naopak, cítila se zneužívána a využívána svými kolegy.                                                                            Rozebraly jsme spolu důkladně celou její situaci, abychom se dostaly až k tomu, že se v životě cítí jako outsider, totálně neschopná, ba dokonce i hloupá, vůbec nezná svoji hodnotu, není si vědoma svých kvalit.                                                                                                                                                                                  A tak se v práci honila jako vzteklá kuna, pracovala i za kolegy, kteří toho samozřejmě začali využívat, protože ona nikdy neuměla říct NE, byla vždy připravena pomoci

Aby našla svoji odloženou sílu, musela se vrátit do dětství, aby uviděla, kde se zasekla. V rodině, kde práce byla na prvním místě, děti až potom, kde nebyl čas na psaní úkolů, stále jen práce a zase práce. Odtud ona pravda, že práce je nejdůležitější a až potom všechno ostatní. Odtud přesvědčení, že díky práci dostane člověk uznání. Odtud vzorec myšlení, že práce je kompenzací za všechny nezdary.  Burnout  – tedy syndrom vyhoření, kterým trpěla, už byl jen pro dokreslení celé situace.

Podařilo se nám zvládnout strachy co bude, když dá výpověď, kdo ji zabezpečí, kam se poděje. Tyhle destruktivní pocity vystřídala úleva, jakoby jí spadl kámen ze srdce, když si uvědomila, že vlastně všechny strachy měla jen ve své hlavě a že nejsou reálnými strachy, pokud jin nevěříme a nedáme jim prostor se projevit. Je to obrovské vítězství sama nad sebou.

A pak ona klientka skutečně dala výpověď, zvládla říci NE další nevýhodné nabídce  a dál pracuje na sebepoznání kdo vlastně je a co by ji naplňovalo, již se nechce vrátit do starých kolejí. Cítí obrovský příliv energie a nové chuti do života.

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]Je lepší být aspoň jeden rok tygrem, než celý život ovcí, více v tomto článku.[/highlight]

Cítíte-li i vy, že se toho na Vás valí přespříliš, nestyďte se a vyhledejte pomoc, nikdy není pozdě.

Komentáře

sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *