za-co-se-my-zeny-stydime

Za co se my ženy stydíme

Na jedné straně se stále rozčilujeme, že jsme přehlíženy, že nás nikdo neocení a že muži prosazují jen své zájmy a na nás neberou ohled.

Nabízím Vám k zamyšlení několik věcí, za které se stydíme.

Za své schopnosti

Jsme skvělé manažerky, obchodnice, diplomatky, vyjednavačky, policistky, řidičky,… a mohla bych jmenovat dál. Ale naučily jsme se tyto naše schopnosti potlačovat, nevyjít s nimi do světa. A ještě říkáme – Vždyť to nestojí ani za řeč, dělám to jen tak mimochodem. Jistě, ale pak se nemůžeme divit, že nás i okolí bere jen tam mimochodem.

Viděla jste někdy chlapa, který by řekl –  Ále, já jsem skvělý, ale ani mi to neříkejte, ja se za to stydím??? Copak být schopný a úspěšný může být jen muž?

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]Zapomeňte na manipulaci, že být dobrou ředitelkou je stejné, jako být mužatkou.[/highlight]

Za to, že vyděláváme víc peněz

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]Ano, právě za to. Jen abychom neurazily mužské ego a tak raději mlčíme, že náš příjem je vyšší než manželův. Nedej Bože, abychom vydělávaly víc než vlastní táta.[/highlight]

No a co? Škodíme si tím vlastně samy. Dáváme tím muži možnost, aby usnul na vavřínech a nesnažil se. Falešně mu tím lechtáme jeho ego a ještě mu dopřejeme pohodlíčko a teplíčko.

Za svoji emocionalitu

My ženy jsme emocionální, jinak prožíváme, jinak přemýšlíme a jinak se projevujeme než muži. A projevovat svoji emocionalitu je přece ženské, je to naše přirozenost a přednost, právě to z nás dělá ženy.

Mnohdy je emocionalita přirovnávána k hysterii – Nebuď hysterická!!! je věta, která je muži často vyslovena. To se jen snaží posbírat zbytky sám sebe, protože si neví rady.

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]To on, si neví rady, vy jste naprosto v pořádku. Jste žena.[/highlight]

A dusit svoje emoce v sobě taky není to nejlepší. Otravujete vlastně sama sebe emocionálním jedem, místo, abyste se vykřičela.

Za menstruaci

Menstruační cyklus ženy je jako roční období. Jaro, léto, podzim, zima. Každná z nás by mohla vyprávět o svých emocionálních výkyvech, stavech a pocitech.

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]A přesto se mnoho žen stydí, že vlastně menstruací obtěžují okolí, nejsou ve své kůži ani ve formě a nemohou být plně k dispozici.[/highlight]

Zapomeňte na to, každý den není neděle.

Za sex

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]Nechcete-li sex, jste divná. Chcete-li hodně sexu, jste taky divná.[/highlight]

A kde je ta správná hranice? Kdo rozhodne co je málo a co je moc???

Potřeby máme každý jiné a je my samy si rozhodujeme co je pro nás v pořádku a co už je za hranicí. Sex je přirozenou součástí života a umění si ho užívat je velký dar. Mnohdy se předávaly mýty o sexu z matky na dceru a je smutné, že leckdy přetrvávají dodnes. Sexuální výchova a připravenost je nulová.

Zkoušejte, experimentujte a zapomeňte na všechny předsudky, které jste kdy slyšely. Buďte sama sebou a užívejte si.

Za to, že vůbec žijeme

Neustále se za něco omlouváme. Jsme napjaté vyplnit každé přání našich blízkých. Ale kde jsme my samy? Kde jsou naše potřeby???

[highlight color=”autumn” style=”style-2″]My samy jsme to jediné, co máme. Nakládejme samy se sebou s posvátnou úctou, láskou a něhou. Opatrujme se, jako opatrujeme svoje děti. Mějme se rády!!![/highlight]

Komentáře

sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on google
Share on twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.