za-co-se-my-zeny-stydime

Za co se my ženy stydíme

Na jedné straně se stále rozčilujeme, že jsme přehlíženy, že nás nikdo neocení a že muži prosazují jen své zájmy a na nás neberou ohled.

Nabízím Vám k zamyšlení několik věcí, za které se stydíme.

Za své schopnosti

Jsme skvělé manažerky, obchodnice, diplomatky, vyjednavačky, policistky, řidičky,… a mohla bych jmenovat dál. Ale naučily jsme se tyto naše schopnosti potlačovat, nevyjít s nimi do světa. A ještě říkáme – Vždyť to nestojí ani za řeč, dělám to jen tak mimochodem. Jistě, ale pak se nemůžeme divit, že nás i okolí bere jen tam mimochodem.

Viděla jste někdy chlapa, který by řekl –  Ále, já jsem skvělý, ale ani mi to neříkejte, ja se za to stydím??? Copak být schopný a úspěšný může být jen muž?

[highlight color=“autumn“ style=“style-2″]Zapomeňte na manipulaci, že být dobrou ředitelkou je stejné, jako být mužatkou.[/highlight]

Za to, že vyděláváme víc peněz

[highlight color=“autumn“ style=“style-2″]Ano, právě za to. Jen abychom neurazily mužské ego a tak raději mlčíme, že náš příjem je vyšší než manželův. Nedej Bože, abychom vydělávaly víc než vlastní táta.[/highlight]

No a co? Škodíme si tím vlastně samy. Dáváme tím muži možnost, aby usnul na vavřínech a nesnažil se. Falešně mu tím lechtáme jeho ego a ještě mu dopřejeme pohodlíčko a teplíčko.

Za svoji emocionalitu

My ženy jsme emocionální, jinak prožíváme, jinak přemýšlíme a jinak se projevujeme než muži. A projevovat svoji emocionalitu je přece ženské, je to naše přirozenost a přednost, právě to z nás dělá ženy.

Mnohdy je emocionalita přirovnávána k hysterii – Nebuď hysterická!!! je věta, která je muži často vyslovena. To se jen snaží posbírat zbytky sám sebe, protože si neví rady.

[highlight color=“autumn“ style=“style-2″]To on, si neví rady, vy jste naprosto v pořádku. Jste žena.[/highlight]

A dusit svoje emoce v sobě taky není to nejlepší. Otravujete vlastně sama sebe emocionálním jedem, místo, abyste se vykřičela.

Za menstruaci

Menstruační cyklus ženy je jako roční období. Jaro, léto, podzim, zima. Každná z nás by mohla vyprávět o svých emocionálních výkyvech, stavech a pocitech.

[highlight color=“autumn“ style=“style-2″]A přesto se mnoho žen stydí, že vlastně menstruací obtěžují okolí, nejsou ve své kůži ani ve formě a nemohou být plně k dispozici.[/highlight]

Zapomeňte na to, každý den není neděle.

Za sex

[highlight color=“autumn“ style=“style-2″]Nechcete-li sex, jste divná. Chcete-li hodně sexu, jste taky divná.[/highlight]

A kde je ta správná hranice? Kdo rozhodne co je málo a co je moc???

Potřeby máme každý jiné a je my samy si rozhodujeme co je pro nás v pořádku a co už je za hranicí. Sex je přirozenou součástí života a umění si ho užívat je velký dar. Mnohdy se předávaly mýty o sexu z matky na dceru a je smutné, že leckdy přetrvávají dodnes. Sexuální výchova a připravenost je nulová.

Zkoušejte, experimentujte a zapomeňte na všechny předsudky, které jste kdy slyšely. Buďte sama sebou a užívejte si.

Za to, že vůbec žijeme

Neustále se za něco omlouváme. Jsme napjaté vyplnit každé přání našich blízkých. Ale kde jsme my samy? Kde jsou naše potřeby???

[highlight color=“autumn“ style=“style-2″]My samy jsme to jediné, co máme. Nakládejme samy se sebou s posvátnou úctou, láskou a něhou. Opatrujme se, jako opatrujeme svoje děti. Mějme se rády!!![/highlight]

Komentáře

sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on google
Share on twitter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.