terapie-krutou-pravdou

Terapie krutou pravdou

Kdo chce, ten to udělá

Neexistuje nic než: ano nebo ne! Stejně jako černá a bílá. Všechno ostatní mezi jsou jen výmluvy nebo omluva pro vlastní strach.

Kdo s Tebou chce být, ten je

A kdo nechce, ten hledá různé výmluvy, proč to nejde, zase jen omluva pro vlastní posranost a strach.

Co se má posrat, se posere

Je jedno, jak moc jsi tomu věnovala čas nebo jak moc ses snažila. Prostě to tak nemělo být a tak se to posralo. Není to tvoje vina, nic si nevyčítej, je to v podstatě pro Tvé dobro. Hlavně nezachraňuj posrané, budeš smrdět ještě víc. 

Upřímné přiznání situace přesně jak to je…

Všechno ostatní je jen malování chlívku na růžovo. Buď jsem šťastná a spokojená, nebo nejsem, všechno ostatní mezi jsou jen kecy a kecičky. Můj kolega pro to měl hezké přirovnání – buď jsi  těhotná nebo nejsi, nemůžeš být jen “jako těhotná”.

Vše, co bylo řečeno ve větě před  …, ale … je možné zapomenout. Jsou to jen kecy v kleci, výmluvy.

Chtěla jsem to udělat, ale neměla jsem čas.

Chtěl jsem být s Tebou, ale nemůžu.

Ty jsi ta nejlepší, ale já nemohu opustit svoji současnou přítelkyni, ona by to nezvládla.

Ve vztahu buď přeskočí jiskra hned na začátku, nebo už nikdy.

Velmi důležité, aby se člověk neplahočil za vidinou, že se to nějak dá, když se to prostě nedá. Je to jako čekání na Godota, ten taky nikdy nepřišel.

Všechno, co mě štve na ostatních, je moje

Lidé jsou naším zrcadlem a my se na ně díváme jako do zrcadla. Nejsem-li spokojená s tím, jak se chová můj protějšek, v podstatě na něm vidím, co nevidím na sobě. Jsem-li naštvaná, že můj partner si mě neváží, pak mi on ukazuje, jak si nevážím já sebe. Takže nenadávejte, ale podívejte se do sebe.

Nikdo Tě nebude mít víc rád, než Tě má rád teď

Past našeho Ega. Když zhubnu, bude mě mít radši. Když budu víc nápomocná, bude mě mít raději. Když … Na to zapomeňte, každý ze sebe dává maximum lásky. Kde víc není, tak tam prostě není, ani kdyby ses na hlavu stavěla.

Kompromis je cesta do pekla

Když to má klapnout, není potřeba kompromisu, když to ladí, není potřeba kompromisu. Kompromis je pro slabochy, kteří neumí včas odejít a nebo si neumí říct, co chtějí. Mám ji rád, ale ona se mnou nechce spát, no jistě, že neodejdu, v životě se musí dělat kompromisy. Bla, bla, bla… už když to čteš, cítíš tu absurditu. Kompromis ještě nikoho nespasil, naopak, zahubil.

Nedávej druhou šanci

Kdo Tě zklame jednou, udělá to i podruhé, a pokud mu stále věříš, jsi blázen. On už to nejlepší ze sebe předvedl, ukázal co v něm je. Je to stejné, jako jít na první rande. Každý se chce předvést v tom nejlepším světle, přece nejdeš v teplákách s neumytou hlavou a smrdutýma nohama.

Když ve vztahu nefunguje sex, nefunguje ani vztah

Co si budeme povídat, sex je jednou z nejdůležitějších složek vztahu, a když nefunguje, jde vztah do kopru. Takové ty kecy, že jsou důležitější věci, tak to fakt nevím které. Na povídání máš kamarády, na úklid přijde uklízečka a jídlo dovezou z restaurace. Takže proč jsou dva lidi spolu? A protože je to přirozená potřeba a doma to nefunguje, tak si to prostě člověk začne hledat jinde. Tak se pak nedivte.

Komentáře

sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on google
Share on twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.