co-maji-spolecneho-rytmus-a-helena-vondrackova

Co mají společného Helene Vondráčková a Rytmus?

Jsou majstři svého oboru.

Na Miss Domaša, v nádherném, ale Bohem zapomenutém kraji východního Slovenska, jsem byla v realizačním týmu a měla jsem přístup do VIP sektoru, kde jsem potkala dvě hvězdy, dvě naprosto odlišné osobnosti, avšak tak podobné.

Helena Vondráčková a Rytmus

Helena je žena, dáma, vždy perfektně připravená, upravená a sršící nepředstavitelnou energii. A lidé na východě, různého věku, náboženství, 25 let od rozdělení republiky ji žrali.

Zřejmě jí není jedno, jak se o ní nebo o jejím manželovi píše v bulváru, jestli ji někdo pomlouvá a nebo ji nepřeje její úspěch, šťastné manželství a podobné nesmysly. Ona dělá svoji práci naplno, baví lidi a rozdává radost, je to profesionálka každým coulem.

Je majstrem svého oboru.

Rytmus, pro mne muž s nepředstavitelným charisma. Neznala jsem ho až do chvíle, než jsem si přečetla článek ve slovenském časopise Eva – kde je jeho životní příběh. Velmi jsem se těšila, až ho potkám.

Opravdovost a pravdivost k sobě sama z něj dělá hvězdu. Lidé při jeho vystoupení šíleli, zpívali s ním, mladí i staří, ačkoliv prý jeho projev je všechno, jen ne zpěv. Nicméně dokáže oslovit skupinu lidí, která vychází z jeho prostředí a slyší na něj. A tak jim může předat své poselství.

Jít si za svým snem
Nevzdat se a vytrvat
Nedat na pomluvy
Být sám sebou
Překonávat těžkosti a překážky, i když tě rodina nepodporuje
Nebát se říct si svůj názor, i když je odlišný od většiny
Po neúspěchu se zvednou a jít dál
Věřit si
Být pravdivý sám k sobě, v souladu
Věřit tomu co dělám
Být otevřený k lidem
Vědět kdo jsem
Znát své kvality

Právě tyto kvality dělají z člověka majstra svého oboru, člověka, který sdílí své nadání s ostatními, umí jim ukázat cestu a nasměrovat je. Každý z nás má talent, nadání, kterým může pomoci ostatním lidem zlepšit jejich život. Najít svůj diamant a nechat jej zářit, je naše životní poslání.

A tomu předchází tento diamant očistit od všech nánosů, balastu a bahna, kterým jsme si ho zašpinili.
Už jen tím, že jsme o sobě začali pochybovat, nevěřili si, že jsme úžasní, šikovní a že máme i my talent. Inspiraci můžete načerpat i v dalším článku o našem životním poslání.

Neuměli jsme se projevit, prosadit se, říct co chceme ze strachu, že jsme nějací divní. Největším strachem však je, že nebudeme přijímáni a milováni a zůstaneme sami.  A tak raději žijeme život bez života. A stačí tak málo, objevit svůj diamant, co jeden, ale celé diamantové pole, které každý ukrýváme uvnitř sebe.

Chceš se postavit svému strachu?  Chceš najít svůj diamant? Tak do toho …

Komentáře

sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on google
Share on twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.