Balím na Bali

Dobrodružná cesta k sobě samé naplněná sebepoznáním, překonáváním překážek, omezení a strachu!

Každý den sebepoznávací aktivity spojené s rituály v chrámech, ale také chvíle ticha a ponoření se do sebe!

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy, přestup v Qataru. Přílet na Bali. Přesun do Ubudu, ubytování, odpočinek v resortu. Večer procházka po městě, večeře. Seznamovací večer, úvodní informace.

2. den

Snídaně. Odjezd na procházku do rýžových polí Tegallalang, návštěva vodního chrámu Gunung Kawi Sebatu, cestou zpátky návštěva kávové plantáže a farmy známé cibetkové kávy – Cofee Luwak. Návrat do Ubudu, relax v resortu. Večer procházka městem, bar s živou hudbou nebo balijská masáž.

3. den

Návštěva Opičího lesa. Návštěva chrámu Goa Gajah, aktivita – překonání strachu, oběd, vodopád Tegenungan nebo Tibumana. Odpoledne možnost koupání na pláži v Sanuru nebo odpočinek v resortu. Večer Balijské tance.

4. den

Rafting na řece Ajung vinoucí se džunglí. Oběd. Odpoledne odpočinek v resortu, možnost nákupu v Ubudu, trh a procházka městem po obchodech, chrám Pura Dalem Puri Peliatan.

5. den

Ikonický chrám Beratan, kurz vaření nebo tradiční balijské medicíny Jamu. Odpoledne volný program dle individuálního výběru. Odpočinek před výstupem na sopku Batur.

6. den

Výlet na sopku Batur (vstáváme ve 2.00), výstup na sopku na východ slunce. Následuje koupání v termálních pramenech, oběd, vyhlídka na sopku z Kintamani, čerstvý kokos. Odpoledne odpočinek v resortu. Po výstupu na sopku doporučujeme masáž. Večer volný program.

7. den

Ranní trh. Návštěva vodního chrámu Tirta Empul s rituální očistou a skalního chrámu Gunung Kawi. Večer slavnostní večeře v restauraci.

8. den

Přesun do Amedu. Návštěva tradiční vesnice Tabanan. Koupání, vodní sporty (vodní banán, skůtr apod., není zahrnuto v ceně cesty). Večer pozorování nejkrásnějšího panorama západu slunce na Bali nad sopkou Agung. Večeře na pláži, oheň a pozorování hvězd.

9. den

Brzy ráno návštěva chrámu Pura Lempuyang, zastávka u rýžových polí, koupání na Virgin Beach, návrat do resortu, odpočinek, koupání. Lze rozšířit o návštěvu vodního chrámu Taman Ujung.

10. den

Přesun na poloostrov Jimbaran. Po cestě návštěva vodního chrámu Tirta Ganga. Ubytování v hotelu. Koupání, relaxace, večeře na pláži (mořské plody na grilu) a západ slunce.

11. den

Návštěva chrámu Pura Luhur Uluwatu, pláž Tegal Wangi nebo Nyang Nyang, oběd v rybí restauraci, koupání na pláži Jimbaran beach, večeře v rezortu, západ slunce. Rozloučení.

12. den

00.30 hod. – v časných ranních hodinách odlet zpět do ČR.

Volitelný program:

  • Zájemci mohou navštívit lekci jógy v nejkrásnějším jogovém studiu na Bali – Yoga Barn. Výběr lekcí dle rozvrhu.
  • Museum malířského umění – Neka Art Gallery, Rudana Museum, Antonio Blanco museum.
  • Bary s příjemnou živou hudbou
  • Masáže, koupel s květinami
  • Manikůra, pedikůra
  • Kurz vaření

 

Program lze za příplatek individuálně prodloužit a můžeme naplánovat i zajistit další aktivity, včetně zajištění ubytování a dopravy. V případě zájmu je možné program též doplnit o výlet na ostrov Nusa Penida.

Program je zaměřen na poznávání balijské kultury, nádherné přírody a relaxaci. Ubytování je zajištěno převážně v samotném kulturním a spirituálním centru Bali ve městě Ubud.  Dále se posuneme směrem na východ do poklidné oblasti Amed, která je plná místního života. Ponoříme se do osvěžujícího oceánu a budeme relaxovat. Navštívíme jedny z nejkrásnějších chrámů na celém Bali. Poslední zastávkou bude oblast Jimbaran. Poloostrov na jižní části Bali, který je známý svým ikonickým chrámem Pura Danau Uluwatu, umístěným vysoko na vápencových útesech, o které se tříští obří vlny oceánu. Dechberoucí podívaná. Osvěžíme se čerstvým kokosem a budeme pokračovat za nejkrásnějšími západy slunce pláž Jimbaran, kde si můžeme dát na pláži grilované plody moře s nezapomenutelnou atmosférou.

Cena, termín a praktické informace

Poletíme s letecká společnost Qatar Airways nebo Emirates s krátkým přestupem v Quataru. Ubytovány budeme v resortech s bazénem, v pokojích s klimatizací. V případě zájmu je možné sjednat jednolůžkový pokoj za příplatek 3000 Kč. Ubytování je zajištěno v Ubudu (6 nocí), Amedu (2 noci) a na Jimbaranu (2 noci).

Doprava po ostrově klimatizovaným autobusem. Služba česky/německy/anglicky mluvícího delegáta v ceně.

Upozorňujeme na nutnost mít dostatek volného místa v cestovním pase (několik volných listů) a minimální platnost cestovního pasu nejméně dalších 6 měsíců, jinak nebudete vpuštěni do Indonésie. Vízum není v případě pobytu kratšího než 30 dní potřeba. Dále upozorňujeme na přísný zákaz dovozu jakýchkoliv psychotropních látek. Je povoleno dovézt si s sebou 1 litr alkoholu pro osobní potřebu. Jakékoliv elektrické spotřebiče, baterie, počítače apod. si zabalte výlučně do příručního zavazadla. Naopak veškeré tekutiny, ostré předměty, spreje apod. si zabalte do odbaveného zavazadla (kufru).

45.000 Kč

začátek dubna 2020

termín bude v blízké době upřesněn

Cena 45.000,- Kč zahrnuje: zpáteční letenku, ubytování na 10 nocí včetně plné penze, nápoje voda, čaj, káva, dopravu po ostrově, vstupné na aktivity a kulturní památky, které jsou součástí programu,  služby cestovního průvodce.

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění (povinné, doporučujeme pojištění u pojišťovny AXA nebo Česká pojišťovna, nyní Generalli česká pojišťovna, které nabízejí nejlepší krytí pojistných rizik a cenově jsou i nejvýhodnější). Na Bali lze zakoupit datovou SIM kartu na internet.

Doporučujeme: očkování proti tetanu, břišnímu tyfu a žloutence A+B, zajišťuje např. očkovací centrum Avenier, www.ockovacicentrum.cz, očkování doporučujeme zajistit s dostatečným předstihem. VZP přispívá na očkování.

Seznam doporučených věcí – co si vzít s sebou – obdržíte dodatečně.