Trauma je příběh,
který nás velmi hluboce zasáhl, zůstali jsme paralyzováni s pocitem, že to nepřežijeme, že bolest, kterou cítíme, je smrtelná a my zemřeme.

Nemusí to být žádné velké drama, jak je známe, ale stačí, že se nikdo nezajímal o naše pocity, nikdo nás neutěšil v citové bouři, nikdo pro nás nebyl, aby nám otřel slzy. Cítili jsme se sami, opuštěni, nemilováni, bez ceny.

A právě tyhle situace se nám hluboko vryly do paměti, nejen do podvědomí, ale i do buněčné paměti těla. I když jsme už dospělí, ony jsou minulostí a přesto stále žijí v nás svým vlastním životem, ovlivňují nejen naši současnost, ale i budoucnost.

Právě tyhle situace utvořily náš pohled na nás samotné, díky nim vnímáme sebe, přisoudili nějakou hodnotu a to, co si zasloužíme, jak jsme hodni či nehodni lásky, jak prožíváme svůj život. Mnohdy jsme to vzdali, protože to na nás bylo fakt přespříliš a my se neuměli s danou událostí vyrovnat. Zůstali jsme viset ve vzduchoprázdnu.

Cílem mé práce je otevřít staré příběhy, které jsou už minulostí, uvolnit a uzdravit staré rány a podpořit Vás při prvních krocích…