Na workshopu jsem šla opravdu do hloubky sama k sobě, uviděla jsem snad poprvé, co to se sebou a s ostatníma hraju za hry, jsem nucena se s tím vypořádat, tedy neodmítat tyto části sama sebe, ale přijmout se taková jaká jsem. Je to těžký, ale cítím, jak se tím osvobozuji od očekávání druhých, ale hlavně svých. Pochopila jsem, že jsem si sama vytvořila klec, ve které žiju a za jejíž mříže se bojím vykročit, protože by to mohlo NEBÝT SPRÁVNĚ. Ale co je správně? je to jen moje přesvědčení, které jsem si vytvořila. A tak ho pomalu bořím, ale zároveň ctím to, jaká jsem a nesnažím se násilím sama sebe hned přetvořit… – Velice často si nyní v situacích, ve kterých se cítím nekomfortně, uvědomuji, že si to dělám sama, že se dere na povrch můj vzorec mé nedůležitosti a ten se projevuje v chování mém i ostatních. – mnohem víc chápu, že jsem tvůrce svého života a co to vlastně znamená… – asi dva týdny po Tátově holčičce se mi ozval taťka a šli jsme na kafe (po několika měsících), strávili jsme spolu asi 3 hodiny (normálně chodíme tak na hodinu) a já s ním otevřela své dětství, napřed se divil, ale pak jsme si o tom povídali a bylo to super..poprvé v životě jsme se bavili na tohle téma a já si mu DOVOLILA říct plno věcí, které ve mě byly… 🙂 Takže paráda…. – samozřejmě často přicházejí situace, ve kterých se projevují staré vzorce myšlení, tahá mě to zpátky, je to náročný, vždycky si vzpomenu na Tvá slova, že jsme vyvolení systémem a sem tam si říkám, že nechci být vyvolená a chci žít ten normální život ve starých vzorcích… ale je mi jasné, že bych stejně šťastná nebyla… 🙂 Shrnutí je, že mi Tvé semináře daly hodně na cestě sama k sobě. Donutily mě prohlédnout přes mé masky mnohem hlouběji a podívat se tváří v tvář na to, co jsem nechtěla vidět. Hodně teď pozoruju své pocity a své reakce na okolí a snažím se sama sebe pochopit. Často je to náročný a často si připadám jako blázen a někdy je to super a cítím nádherný klid… Každopádně děkuji za možnost podívat se víc sama do sebe 🙂
Mgr. Petra Němečková
Olomouc
V rámci môjho osobného rozvoja na workshopech a osobních konzultacích u Elly Hrubej som zistila, že: – že „sedím so založenými rukami ako žaba na prameni“ a kritizujem ostatných (sama nerobím nič) – dávam druhým ľuďom vinu za to, že nie som šťastná – chcem niečo dosiahnuť, ale neviem čo chcem – nie som schopná riešiť problémy, som v pozícii malého neshopného dievčatka, ktoré čaká, že ostatní za neho problémy vyriešia – som sebecká, od druhých iba beriem a nič nedávam – nechávam druhých za seba rozhodovať a prispôsobujem sa druhým – nie som schopná myslieť sama na seba, druhí sú prednejší a na mne nezáleží, neviem za seba bojovať – stále niekomu niečo sľubujem, ale nikdy nič nesplním – nedokážem obhájiť a zastať samu seba – neverím si – nie som schopná riešiť problémy a zmenila som prístup k životu: – už nie som obeť a neľutujem sa. Keď nie som s niečím spokojná, snažím sa to zmeniť – už viem čo chcem a nenechám sa odradiť druhými ľuďmi ani prekážkami na ceste. A keď prekážky prídu, nevzdávam sa. – nebojím sa riskovať – nebojím sa vypýtať si niečo – o svojom živote rozhodujem sama – zrazu mám milión možností (predtým som si myslela že nemám na výber) -odbúrala som blokády/programy, ktoré ma brzdili v rozvoji – vždy som cítíla že mám „na viac“ a že k tomu mám úplne všetky predpoklady, ale „NIEČO“ mi v tom bránilo – problémy sa snažím riešiť a pracovať na nich – oslobodila som sa od pocitov hamby, viny, sebeľútosti – začala som si veriť – zistila som, že celý čas som bola úspešná a talentovaná, iba som to nevidela. Trpela som komplexami menejcennosti.
Erika Mrskos
Vídeň
Semináře byly super, oba dva. Opravdu to považuju za nejlepší semináře, co jsem zatím navštívila. Na prvním místě to bylo tebou. Fakt ti nechci pochlebovat, ale pro mě jsi normální prima ženská, s humorem, nadsázkou, životníma zkušenostma a naladěním na lidi, co kolem tebe sedí. Důsledně nasloucháš, co ti říkají a reaguješ přesně na to. Máš silně vyvinutou intuici a přitom si nehraješ na nějakou kdovíjak duchovní osobu. Jsi zkrátka přirozená (k tomu patří i to, že se nebojíš v pravou chvíli říct i „peprná“ a naprosto vystihující slova. To se mi líbí moc. A jsi přímá, řekneš to na rovinu. Možná to bylo štěstí, ale ohromná výhoda bylo to, že nás tam bylo tak málo, protože každý měl dostatečný prostor na to povědět svůj příběh a ty jsi měla dostatečný prostor na to reagovat na vše, co kdo řekl. A to je luxusní. A taky si myslím, že je bezvadné, že ty semináře mají jen jedno téma. Matka. Otec. Takže celý víkend se bavíme jen a jen o matce (otci). A to je fakt bezvadné. Už u závěrečného rychlokafe jsem ti říkala, že konstalace vedeš bezvadně. Opravdu se věnuješ jen pocitům a vydoluješ je z lidí. To mačkání bodů na různých částech těla (mimochodem mám modřiny na lýtkách), také velice oceňuju, bez nich bych ty emoce nepustila asi nikdy. Za to moc děkuju!!! A jsi první, kdo mě přiměl ne jen si uvědomovat, ale něco dělat! Mám teď na mysli tu „akci“, bez které člověk jen přešlapuje na místě. No a celkově se cítím taková posilněná. Mám ve věcech jakoby jasno. Mám pocit, že jsem opravdu odhalila zásadní věci, které utvářely doposud můj život. Že jsem jim porozuměla. A když člověk něčemu porozumí, teprve pak to může změnit.
Radka Šarnovská
Olomouc

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.