O mně

Mojí první klientkou byla žena, která právě bylo třicet tři let. Byla na pokraji svých sil, v depresích a chtěla ukončit svůj život. Byla rozvedená, sama vychovávala svoji dceru, jediný světlý bod jejího života. Bývalý manžel i maminka, nejbližší člověk, již nežili. Ani prarodiče. Vztah s otcem byl na bodu mrazu, stejně tak s rodiči bývalého manžela.

Cítila se zoufale sama. Její přesvědčení v životě bylo, že všichni jsou důležitější než ona, že všem musí vyhovět a o všechno se postarat sama, protože jí nikdy nikdo nepomůže. Že musí podávat nadstandartní výkony, aby byla oceněna, paradoxně se žádného ocenění nedočkala. Měla nízké sebevědomí a neuměla se ozvat. Neměla se ráda, neuměla se mít ráda. Měla strach. NEVĚŘILA SI.

Vztahy s muži měla velmi nevyrovnané. Z nedostatečné sebedůvěry a strachu říct svůj názor, v počátku vztahu potlačila sama sebe, jen aby byl dotyčný spokojený, byl s ní, a ona nebyla sama. Nebýt sama byl hlavní zisk ze vztahů.  A i když byla partnerovi matkou, pečovatelkou, milenkou, kamarádkou, vrbou, pomocnicí, zachránkyní, sponzorkou i podporovatelkou, vždy ji podvedl s jinou ženou. 

Tou první klientkou jsem byla já.

Začala jsem na sobě pracovat, abych nemusela skočit z mostu, jak jsem plánovala. Chtěla jsem zase začít žít, být šťastná. A dnes mohu říct, že se mi to povedlo. Nespočet seminářů, konzultací, soukromých lekcí a tréninků mi otevřel oči a já jsem se krok za krokem přibližovala sama k sobě, bourala jsem zdi, které jsem si okolo sebe postavila, bych necítila. Přestala jsem bojovat se všemi, především sama se sebou. I když můj odchod do zahraničí za mým tehdejším snoubencem nebyl plánovaný happy end, byl však začátkem dobrodružné a objevné cesty. Cesty k sobě samé.

Nejprve jsem přijala zodpovědnost za všechno, co se v mém životě dělo a pojala jsem to jako mé lekce.

Postupně jsme změnila všechny nesmysly, které jsem si o sobě myslela, jaká jsem, jaká bych měla být a jaká nejsem.

Naučila jsem se postavit sama za sebe.

Překonala jsem strach.

Přestala jsem plnit přání a rádoby dobré mínění ostatních, co bych měla dělat.

Naučila jsem se vyjadřovat svůj názor a stát si za ním.

Stala jsem se být imunní vůči kritice ostatních.

Odpustila jsem sobě i druhým.

Vyléčila jsem ohromnou bolest, kterou jsem cítila po smrti mé maminky, mého manžela, všech mým blízkých, kteří odešli velmi brzy, najednou, a já se s tím neuměla vypořádat.

Přestala jsem být obětí osudu.  

Poučila jsem z neúspěchů ve vztazích.

Zbourala jsem zdi, které jsem okolo sebe vystavěla, abych necítila, a otevřela jsem znovu srdce lásce, mužům.

Upevnila jsem vztah s mojí dcerou.

Přijala jsem sama sebe, se všemi životními lekcemi, které mě potkaly, s kily navíc a vráskami, úspěchy i pochybeními. Kdyby tomu tak nebylo, nebyla bych to ani já.

 

A dnes, když se podívám do zrcadla, vidím moudrou a zkušenou ženu, kterou miluji.

Vzdělání-

  • Výcvik systemických konstelací Berta Hellingera – Jan Bílý, Praha

  • Práce s traumatem – prof. Steinmüller, Berlín

  •  Result Coaching – Vladimír Tuka, Praha
  •  Kinezilogie One Brain – Ivana Březinová, Praha
  •  Voice dialogue – hovory duše – Psycheinstitut, Bremmen
  •  Landmark London
JSEM ŽENA.. aneb jak být sama sebou.

Ebook se kterým se můžete vydat na cestu k sobě samé.
Odběr novinek
Děkujeme
Zavřít