Mgr. Petra Němečková, Olomouc

Na workshopu jsem šla opravdu do hloubky sama k sobě, uviděla jsem snad poprvé, co to se sebou a s ostatníma hraju za hry, jsem nucena se s tím vypořádat, tedy neodmítat tyto části sama sebe, ale přijmout se taková jaká jsem. Je to těžký, ale cítím, jak se tím osvobozuji od očekávání druhých, ale hlavně svých. Pochopila jsem, že jsem si sama vytvořila klec, ve které žiju a za jejíž mříže se bojím vykročit, protože by to mohlo NEBÝT SPRÁVNĚ. Ale co je správně? je to jen moje přesvědčení, které jsem si vytvořila. A tak ho pomalu bořím, ale zároveň ctím to, jaká jsem a nesnažím se násilím sama sebe hned přetvořit…

– Velice často si nyní v situacích, ve kterých se cítím nekomfortně, uvědomuji, že si to dělám sama, že se dere na povrch můj vzorec mé nedůležitosti a ten se projevuje v chování mém i ostatních.

– mnohem víc chápu, že jsem tvůrce svého života a co to vlastně znamená…

– asi dva týdny po Tátově holčičce se mi ozval taťka a šli jsme na kafe (po několika měsících), strávili jsme spolu asi 3 hodiny (normálně chodíme tak na hodinu) a já s ním otevřela své dětství, napřed se divil, ale pak jsme si o tom povídali a bylo to super..poprvé v životě jsme se bavili na tohle téma a já si mu

DOVOLILA říct plno věcí, které ve mě byly… :) Takže paráda….

– samozřejmě často přicházejí situace, ve kterých se projevují staré vzorce myšlení, tahá mě to zpátky, je to náročný, vždycky si vzpomenu na Tvá slova, že jsme vyvolení systémem a sem tam si říkám, že nechci být vyvolená a chci žít ten normální život ve starých vzorcích… ale je mi jasné, že bych stejně šťastná nebyla… :)

Shrnutí je, že mi Tvé semináře daly hodně na cestě sama k sobě. Donutily mě prohlédnout přes mé masky mnohem hlouběji a podívat se tváří v tvář na to, co jsem nechtěla vidět. Hodně teď pozoruju své pocity a své reakce na okolí a snažím se sama sebe pochopit. Často je to náročný a často si připadám jako blázen a někdy je to super a cítím nádherný klid… Každopádně děkuji za možnost podívat se víc sama do sebe :)

Mgr. Petra Němečková, Olomouc

Komentáře

Leave a Comment (0) ↓